Jakie obicie wybrać?

Krzesła mają doprawdy przeróżne formy. Mogą by proste, drewniane lub plastikowe pomalowane na określony kolor. Mogą mieć futurystyczne kształty, dzięki czemu przypominają raczej eksponat w muzeum nowoczesności niż mebel do siedzenia. Mogą być również tapicerowane i to właśnie ten rodzaj krzeseł jest bardzo często kupowany przy odświeżaniu wystroju wnętrza mieszkania czy domu.

Czy wiemy, w jaki sposób mogą być obite krzesła? Jakich materiałów najczęściej się używa do takich zabiegów? Nie każdy jest w tym temacie znawcą, dlatego też prezentujemy krótką ściągawkę co do obić krzeseł. obicia krzesełBardzo popularne są krzesła z ekoskóry, czyli popularnego skaju. Ich zaleta jest niższa cena, odporność na zabrudzenia i łatwość w utrzymaniu. Jednak jako wadę należy zdecydowanie podać to, że łatwo się niszczą, oraz bardzo nagrzewają, przez co siadanie na nich w upalny dzień nie jest żadną przyjemnością.

Obicia ze skóry naturalnej

Innym rodzaje obić jest skóra naturalna – bardzo droga forma, ale również bardzo wytrzymała. Nie ma się co obawiać poparzeń w letni dzień, ale trzeba uważać, aby jej nie zabrudzić – naturalna skóra chłonie bowiem brud, który bardzo trudno później usunąć. No i niewątpliwie minusem jest również cena – skórzane tapicerki są bowiem bardzo drogie. Czym jeszcze mogą być obite krzesła? A chociażby żakardem. To materiał idealny, jeśli zależy nam na kolorowych, różnorakich wzorach, które widoczne będą z jednej jak i z drugiej strony. Częściej stosowany do obicia poduszek, ale w krzesłach też występuje. Warto jednak zauważyć, że w zetknięciu z nasza skórą jest odrobinę szorstki i chropowaty.

Bardzo luksusowym sposobem na obicie krzeseł jest welur. To bardzo miękka i przyjemna w dotyku tkanina, przypominająca plusz. Daje efekt luksusowego wystroju, oczywiście nie pasuje do każdego wnętrza. Jednak warto nadmienić, że nie nacieszymy się welurowymi obiciami krzeseł zbyt długo – jest to bowiem tkanina mało funkcjonalna, która owszem – wspaniale wygląda, jednak tak naprawdę jest bardzo podatna na zniszczenia.

Komentowanie jest wyłączone.