Krzesła skórzane

Bardzo elegancko wyglądają krzesła skórzane. Pasuj do wielu wystrojów wnętrz, aczkolwiek przed ich zakupem warto zapoznać się z ich wadami i zaletami. Na początku warto również wspomnieć, że możemy mówić o dwóch rodzajach skóry – mianowicie skórze naturalnej oraz skórze ekologicznej.

Jeśli chodzi o krzesła ze skóry ekologicznej, to na wstępie warto wytłumaczyć cóż to takiego. Otóż skóra ekologiczna to inaczej skay, który powstaje na skutek porycia tkaniny  warstwą polichlorku winylu. Jest to więc szczerze mówiąc tworzywo syntetyczne imitujące skórę, którego nazwa skóra ekologiczna wywodzi się jedynie z tego, że nie ucierpiało żadne zwierze podczas jego produkcji. Jednak mimo iż „ekologiczna” to nie ulega degradacji w środowisku.

Zalety i wady krzeseł skórzanych

Jakie są zalety krzeseł ze skóry ekologicznej? Z pewnością niższa cena, ponieważ są to krzesła tańsze od tych skórzanych. Po drugie, krzesła z tego tworzywa mniej się brudzą, ponieważ są bardziej odporne. Jeśli jednak dojdzie do ich zabrudzenia to wystarczy zwykłą szmatka z detergentem aby je usunąć. Natomiast wady krzeseł z ekoskóry są następujące: może wywoływać alergię, powoduje uczucie dyskomfortu przy wyższych temperaturach, o wiele łatwiej ulega zniszczeniu ponieważ jest o wiele cieńsza.

krzesła skórzaneA jakie są zalety krzeseł ze skóry? Jest ona bardzo wytrzymała, nie wchłania dymu tytoniowego, jest przyjazna dla alergików, ponieważ nie uczula. Krzesła z naturalnej skóry maja również ten plus że mogą absorbować wilgoć z powietrza, i to, że dostosują się do temperatury otoczenia – nie musisz się martwić o uczucie dyskomfortu, ponieważ jego temperatura nigdy nie będzie wyższa niż 20-25 stopni Celsjusza. Jakie są natomiast wady takich mebli? Z pewnością cena – za krzesła obite prawdziwą skórą zapłacimy naprawdę sporą kwotę i nie każdego na nie stać. Po drugie, wymagają one odpowiedniego czyszczenia, używania odpowiednich środków i preparatów.

Komentowanie jest wyłączone.