Krzesło barowe w kuchni – kiedy warto je kupić?

Hoker, czyli krzesło z wysokim siedziskiem bardzo często kojarzone jest z barami i pubami. Jednak można także wykorzystać je w aranżacji kuchni. Kiedy warto zdecydować się na taki mebel?

Hoker – co to jest?

Rodzina krzeseł obejmuje bardzo wiele modeli. Wśród nich znajdują się również te określane jako hokery, czyli krzesła barowe. Hokery to krzesła, które świetnie sprawdzają się w duecie z wysokimi blatami, na przykład z ladami czy właśnie z blatami kuchennymi.

Szeroka gama hokerów powoduje, że można dopasować je do aranżacji praktycznie każdej kuchni, na przykład tej w stylu nowoczesnym, retro, skandynawskim czy tradycyjnym.

Rodzaje hokerów – przegląd

Hokery można podzielić na różne rodzaje pod kątem ich konstrukcji:

  • Hokery na czterech nogach – podstawa może być wykonana z drewna naturalnego albo z metalu.
  • Hokery na jednej nodze – zwykle mają obrotową podstawę, która wykonana jest z chromowanego metalu.
  • Hokery z oparciem – zapewniają większy komfort niż hokery bez podparcia pleców.
  • Hokery z podłokietnikami – poza oparciem mają także podłokietniki.
  • Hokery taborety – nie mają oparcia ani podłokietników, mają postać wysokiego taboretu.

Kiedy kupić hoker – stołek barowy?

Na hokery kuchenne warto zdecydować się wtedy, gdy w kuchni nie planuje się umieszczania osobnego stołu, natomiast jako miejsce do spożywania posiłków ma służy blat. Wtedy wysoki hoker świetnie sprawdzi się w tej roli.

Bardzo często hokery stosowane są w małych kuchniach w blokach, ale również w aneksach kuchennych. Mogą być ustawione przy wyspie albo przy półwyspie wykonanych z mebli kuchennych i pozwalają wtedy na wielofunkcyjne wykorzystanie znajdujących się na nich blatów.

Hokery do kuchni – co wybrać?

W sklepach meblowych można znaleźć wiele modeli hokerów, dlatego warto wcześniej sprawdzić dostępne propozycje, aby dobrać je indywidualnie do swojego gustu.

Nowoczesne kuchni najlepiej wyglądają z hokerami prostymi, bez zbędnych ozdobników. Można zdecydować się na modne teraz krzesła plastikowe, na przykład w kolorze białym, czarnym albo… przezroczyste. Świetnie wyglądają też krzesła metalowe.

Kuchnia w stylu loft może być wykończona z użyciem hokerów w tym właśnie nurcie wzorniczym. Industrialne hokery składają się z metalowej podstawy oraz z drewnianego siedziska.

Bardziej eleganckie i szykowne wnętrza jak kuchnia glamour chętnie uzupełniane są z kolei hokerami z pikowanymi oparciami i chromowanymi elementami. Można zdecydować się na modele z tapicerkami ze skóry ekologicznej, skóry naturalnej lub modnego teraz weluru.

Komentowanie jest wyłączone.