Jak wyglądają krzesła patyczaki? Sprawdzamy!

O krzesłach patyczakach można usłyszeć dzisiaj coraz częściej, ale nie każdy wie, co dokładnie znajduje się pod tą dziwaczną nazwą. Sprawdzamy, jak wyglądają krzesła patyczaki i podpowiadamy, do jakich wnętrz będą pasowały!

Krzesło patyczak – co to jest?

Krzesło określane jako patyczak to nic innego jak którego oparcie składa się z drewnianych drążków. Do tej kategorii zaliczana jest szeroka gama siedzisk, dlatego też trudno jednoznacznie je opisać kilkoma słowami.

Najczęściej krzesło patyczak ma formę retro mebla, które składa się z siedziska z litego drewna, pionowych drążków tworzących oparcie, które wykończone są zaokrągloną deską, a także z czterech drewnianych nóg, które dodatkowo stabilizowane są poziomymi drążkami.

W sprzedaży można znaleźć także inne rodzaje krzeseł patyczaków, na przykład z tapicerowanym siedziskiem, które zapewnia większy komfort wypoczynku czy też z zaokrąglonymi oparciami z podłokietnikami.

Zatem patyczaki w świecie krzeseł to bardzo bogata rodzina, wśród której każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego.

Do jakich wnętrz pasują krzesła patyczaki?

Ze względu na różnorodność dostępnych krzeseł patyczaków można dostosować je do wielu aranżacji, w tym do wnętrz w stylu tradycyjnym i nowoczesnym.

Patyczak świetnie będą wyglądały we wnętrzach w stylu:

  • skandynawskim
  • loft – industrialnym
  • glamour
  • boho
  • klasycznym
  • kolonialnym
  • retro i vintage
białe krzesło patyczak

Krzesła patyczaki – kolory

Patyczaki to krzesła, które można kupić w wielu kolorach. Co wybrać?

Największym powodzeniem cieszy się klasyka, czyli krzesło patyczak czarne. Czarny kolor jest uniwersalny i będzie bardzo dobrze nadawać się do wnętrz urządzonych w różnych barwach.

Można także zdecydować się na krzesła drewniane w naturalnych wybarwieniach – jasnych i ciemnych. Są one pokryte bezbarwnymi lakierami, dlatego są odporne na czynniki zewnętrzne.

Aby wnętrze prezentowało się oryginalnie, można także zdecydować się na krzesła w efektownych kolorach, na przykład czerwonym, żółtym, niebieskim czy zielonym.

Dostępne są także białe krzesła patyczaki, które również mają uniwersalne zastosowanie. Świetnie wyglądają w aranżacjach skandynawskich, nowoczesnych, rustykalnych.

Ile kosztuje krzesło patyczak?

Ceny krzeseł patyczaków rozpoczynają się od około 300 złotych, natomiast modele jak krzesła fotelowe z dużymi oparciami to wydatek nawet ponad 1500 złotych.

Z cenami krzeseł można zapoznać się już teraz na stronach internetowych ich producentów oraz w sklepach internetowych.

Komentowanie jest wyłączone.