Piękne wnętrza: boho w aranżacji domów i mieszkań

Nazywany także stylem hippisowskim – boho to kapitalny pomysł na piękne przestrzenie w naturalnym, nonszalanckim wymiarze. Ten wystrój wnętrz cieszy się popularnością także w Polsce. Czym dokładnie wyróżnia się styl boho? Jak urządzić wnętrz według jego zasad w domu czy w mieszkaniu? Sprawdź teraz!

Boho to bardzo popularny styl nie tylko w aranżacji wnętrz. Ten termin odnosi się szerzej do bogatego motywu odnoszącego się do bohemy artystycznej. Dzisiaj najczęściej termin ten stosowany jest do opisu modnego trendu w modzie, a także do wystroju wnętrz.

Aranżacje w stylu boho

Estetyka wnętrz w stylu boho przyciąga natychmiast uwagę swoim bogatym wystrojem, eklektyzmem, który powoduje, że każde pomieszczenie tego typu jest jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne.

Ten styl jest artystyczny, wyluzowany, dlatego też dominuje w nim mieszanka wielu różnych elementów, na przykład w meble retro, nowoczesne dodatki, skandynawska prostota ścian wykończonych w klasycznej bieli czy szarości, ale również malowanych na przyciągające uwagę barwy jak musztardowy, szmaragdowy. To również styl, który odpowiada trybowi życia cyganerii artystycznej – przestrzenie są komfortowe, sprzyjają relaksowi, spotkaniom.

Charakterystyczne elementy w stylu boho

Wnętrza urządzone w stylu boho nie rządzą się żadnymi sztywnymi regułami w aranżacji wnętrz. Styl ten daje dużą dowolność w łączeniu ze sobą różnych wzorów i kolorów – także z pozoru oddzielnych światów. Zatem obok etnicznych dodatków jak kolorowe talerze czy plecione kosze można zobaczyć elegancką sofę pikowaną.

Wśród najczęściej spotykanych elementów spotykanych we wnętrzach w stylu boho znajdują się meble wypoczynkowe w klasycznej szarości lub wykończone intensywnymi kolorami – tkaninami z nadrukami w kwiaty, elementy wyplatane, z naturalnego drewna – stoliki, koszyki, dekoracje, meble vintage – także odrapane, niewykończone. Również aranżacje te zawierają dużo zieleni – kwiaty nadają całości botaniczny wymiar.

Nic więc dziwnego, że dla wielu osób są to bardzo piękne wnętrza, które wyrażają indywidualny styl właściciela. Co więcej, urządzenie takich efektownych przestrzeni wcale nie jest bardzo trudne i nie pociąga za sobą wysokich kosztów. Gdy zatem poszukuje się alternatywy dla popularnego stylu skandynawskiego czy loft, warto wziąć pod uwagę boho. Takie przestrzenie są ponadczasowe i pozwalają również na różnorodne modyfikacje – to może być strzał w dziesiątkę!

Komentowanie jest wyłączone.