Home staging, czyli jak odnowić wnętrza mieszkań przed wynajmem i sprzedażą

Aby sprzedać albo wynająć mieszkanie, trzeba nie tylko zaproponować atrakcyjną cenę. Warto także przygotować lokal tak, aby przyciągał on uwagę swoim wyjątkowym wyglądem i sam zachęcał do skorzystania z oferty. Tak powstał home staging, który jest popularny również w Polsce. Co warto o nim wiedzieć?

Czym tak naprawdę jest home staging?

Pod tym właśnie terminem znajduje się szeroka gama usług, które odnoszą się do odpowiedniego przygotowania wnętrza tak, aby było ono atrakcyjne dla potencjalnych klientów.

Home staging powoduje, że wnętrza mieszkań stają się jeszcze piękniejsze – nawet bez potrzeby ponoszenia bardzo wysokich wydatków. Może polegać on między innymi na pomalowaniu ścian na nowo, wypraniu tapicerek meblowych oraz gruntowym posprzątaniu wnętrza, lecz z drugiej strony może oznaczać również kompleksowy remont.

Takie właśnie prace wykonać można we własnym zakresie lub można skorzystać z pomocy firm, które zawodowo realizują takie usługi dla swoich klientów.

pokój

Triki stosowane podczas home stagingu

Wbrew pozorom, home staging wcale nie jest trudny. Warto zatem bliżej przyjrzeć się stosowanym w jego ramach metodom. Wśród najczęściej stosowanych trików w home stagingu znajdują się:

  • dokładne posprzątanie wnętrza – usunięcie zbędnych przedmiotów, wypranie dywanów, wykładzin, tapicerek i inne prace
  • odsłonięcie okien – zdjęcie ciężkich firanek i pozostawienie samych zasłon
  • pomalowanie ścian – to proste i szybkie prace, które mogą całkowicie odmienić wnętrze
  • wymiana mebli na nowe – zamiast starych, niemodnych mebli można kupić nowe

Oczywiście, to tylko kilka opcji, ponieważ jest ich znacznie więcej – firmy zajmujące się prowadzeniem usług w ramach home stagingu mogą zapewnić swoim klientom pełną pomoc, która nie tylko obejmuje przekazanie wskazówek, lecz także wykonanie wszystkich koniecznych prac.

Home staging – nie tylko urządzenie wnętrza na nowo

Warto jednak pamiętać o tym, że home staging to nie tylko stworzenie całej przestrzeni od nowa, aby nadać jej atrakcyjny wymiar. Także usług ta obejmuje inne czynności, by wnętrza mieszkań mogły stać się bardziej atrakcyjne dla klientów.

Na szczególną uwagę zasługuje odpowiednie sfotografowanie zdjęcia. Jako że oferty najczęściej umieszczane są na portalach ogłoszeniowych w sieci, dodane do nich zdjęcia powinny wyglądać profesjonalnie. W tym celu można także skorzystać z usług firm prowadzących home staging lub też zamówić zawodowego fotografa.

Komentowanie jest wyłączone.